CLOUD 69 - výlet pokračuje!

CLOUD 69 - výlet pokračuje!

23/9/2019

Otevřením výstavy CLOUD 69 naše aktivity nekončí. Už ve čtvrtek 26. září pokračuje doprovodný program výstavy "Procházkou v oblaku" - od 18:00 – komentovanou prohlídkou s A69: Borisem Redčenkovem, Prokopem Tomáškem a Jaroslavem Wertigem. Pětadvaceti lety vyladěnou atmosféru A69 přiblíží zakládající členové ateliéru vzpomínkami nad vystavenými skicami. Harmonii nenaruší ani JW, který nepustí ostatní ke slovu, ani PT, který s ním bude v zásadě nesouhlasit ani BR, který se to bude snažit za každou cenu urovnat.

Dále pokračujeme 9. 10. v 18 h: Napínavej večer – zapomenuté techniky s Prokopem Tomáškem. Co je to korbík? Jak se instaluje, jak se s ním pracuje? Jak rovně uříznpout pauzák z role? Jak napnout čtvrtku na akvarel? Jak potáhnout rýsovací stůl? Co je technický napínák? Jak správně ořezat tužku? Prokop Tomášek se svým osobitým šarmem předvede techniky a triky, které computery vymazávají z naší paměti.

17. 10. 11–13 h Architektura prochází žaludkem – A69 backstage vaří oběd: Na začátku tohoto fenoménu byla krize. A s ní potřeba šetřit. A tak se místo výletů po okolních restauracích stalo tradicí vařit si v ateliéru navzájem. Každý má možnost ohromit ostatní svoují zručností, zkušeností, rodinnými tradicemi, krajovými specialitami a gastropohlednicemi z dovolenkových cest.

17. 10. v 18 h Psát architekturu – hovory Petra Volfa a Jaroslava Wertiga. Jméno Petra Volfa je první, které vás musí napadnout, při otázce; kdo z tuzemských publicistů se nejdéle a nejsystematyčtěji věnuje psaní o architecture a architektech. Jaroslav Wertig si zas občas od staveb odskočí k větné stavbě. Rozhodli se věnovat jeden večer vzájemné výměně zkušeností a komplimentů.

24. 10. v 18 h Procházka v oblaku – komentovaná prohlídka pro studenty architektury s Borisem Redčenkovem. Populární čerstvý docent pobaví veselými příhodami ze života A69 budoucí konkurenci.